Статус замовлення
ПРАПОРИ
Застосування Прапорів та прапорців
Види Прапорів
Розміри Прапорів
Тканини Для Прапорів
Кріплення Прапорів
Види Обробки Прапорів
Правила Експлуатації Прапорів
/// Застосування Прапорів та прапорців
|
|
/// Види Прапорів
Прапори можуть відрізнятися зображенням, місцем використання, способом нанесення зображення на тканину, кількістю сторін, форматом полотнища.
За способом та місцем використання прапори можна класифікувати в такий спосіб:
Прапори вуличні:
• для древка
• для флагштоків
• для мобільних флагштоків (віндери)
• для авто (на автомобільний кронштейн)
• для кораблів та катерів
Прапори для приміщень:
• прапори для підлогових підставок;
• штандарти - особливий вид прапора;
• прапорці настільні.
За найменуванням (за типом зображення нанесеного на прапор) розрізняють такі види прапорів:
• прапори країн світу – державні прапори країн світу;
• прапор України – державний прапор України, прапор з гербом України;
• прапори відомчі - офіційні символи відомств, міністерств, ЗСУ України;
• прапори територіальні – прапори областей, міст, районів, смт, сіл України;
• прапори міжнародних організацій - прапори міжнародних та громадських організацій, таких як ООН, Червоний хрест, ОБСЄ, НАТО, ЮНЕСКО та ін.;
• прапори корпоративні - прапори відомих брендів: фірм, політичних партій, спортивних клубів та ін;
• прапори довільного дизайну - прапор з будь-яким зображенням, не представленим в інших видах прапорів.
За форматом прапори можуть бути:
• горизонтальний прапор: вертикальна сторона прапора (коротка сторона) - сторона полотнища, за яку прапор кріпиться до флагштока. Такий формат прапора зазвичай використовується для кріплення на держак для носіння в руках, на настінний або автомобільний кронштейн, на щоглу-прапор.
• вертикальний прапор: вертикальна сторона прапора (довга сторона) - сторона полотнища, за яку прапор кріпиться до флагштока. Такий формат прапора зазвичай використовується для кріплення на щоглу-прапорець.
За способом нанесення зображення прапори та прапори можуть бути:
• з друкованим зображенням - зображення наноситься методом сублімаційного або прямого друку на тканині. Такі прапори, як правило, бувають односторонні зі зворотним дзеркальним боком, при цьому в процесі друку фарба проникає на зворотний бік полотнища прапора з незначною втратою яскравості та кольоровості. У двосторонньому виконанні виготовляються друковані прапори, у разі прапор зшивається з двох полотнищ, кожне з яких попередньо наноситься друковане зображення.
• з вишитим зображенням - зображення на полотнищі вишивається, можливо із застосуванням аплікації, у цьому випадку прапор чи прапор завжди виконується у двосторонньому варіанті.
/// Розміри Прапорів
Рекомендовані розміри прапорів для настільних та підлогових підставок, для носіння в руках, флагштоків.
Загальні рекомендації: при виборі прапорів та флагштоків слід дотримуватись наступних пропорцій:
• довжина горизонтального прапора повинна становити 1/6 - 1/7 висоти наземного флагштока;
• довжина вертикального прапора повинна становити 1/2 - 1/3 висоти наземного флагштока;
• для настінних флагштоків довжина прапора має становити 3/4 - 1/2 довжини флагштока.
Для настільних підставок:
• 10х20см, 12х24см, 13,5х25см;
Для підставок для підлоги:
• 60x90см, 80x120см, 90x135см, 100x150см;
Для кріплення на держаку та настінних кронштейнах:
Горизонтальні прапори: 60x90см, 80x120см, 90x135см, 100x150см, 120x180см, 140x210см;
Для носіння в руках:
Горизонтальні прапори: 60x90см, 90x135см;
Для кріплення на флагшток:
Горизонтальні прапори: 60x90см, 80x120см, 90x135см, 100x150см, 120x180см, 140x210см;
Вертикальні прапори: 200x70см, 300x70см, 300x100см, 400x100см, 450x150см, 600x150см;
/// Тканини Для Прапорів
При виборі тканини для виготовлення прапорів та іншої прапорної продукції слід звернути увагу на декілька факторів:
Місце використання виробу: для зовнішнього застосування: вуличні прапори, тканинні вироби для зовнішньої реклами, або для використання всередині приміщення - інтер'єрні прапори, прапорці, вимпели та ін. тканинні вироби для оформлення інтер'єрів;
• Спосіб використання виробу: вивішування на флагштоку, держаку, на підлоговій або настільній підставці, на стіні з використанням клем-шин і т.д.;
• Терміни експлуатації продукції - для тривалого використання, одноразового або нетривалого застосування;
• Кількість сторін прапора, вимпелу, транспаранти тощо;
• Вартість виробу: ціна виготовлення прапора залежить від обраної тканини.
Прапорна сітка. Найчастіше використовувана тканина для зовнішнього застосування - прапорна сітка (100% поліефір різної щільності). Ця тканина має підвищену міцність, завдяки особливому способу плетіння і сітчастій структурі добре продувається і витримує сильні вітрові навантаження, що підвищує термін служби виробу.
Поліестер. У разі нетривалого (не більше одного місяця) або разового використання прапорів (наприклад, на час проведення святкових заходів) можна використовувати тканину - Поліестер (поліефірний шовк). Вироби з цієї тканини виходять легкими, добре майорять і підходять, у тому числі для носіння в руках - прапори для кріплення на держаки, транспаранти.
Габардин. Прапори з габардину виготовляють для використання як усередині приміщень, так і на вулиці. Габардин відрізняється особливим рівнем щільності та непрозорості, завдяки чому використовується для виготовлення прапора. Матеріал приємний на дотик, має м'яку матову поверхню. Виріб не схильно псуватися при дії вологи, досить впевнено переносить пориви вітру. Щільність габардину вища ніж у інших тканин і тому прапор із цієї тканини важчий. Габардин не має глянсового блиску, що має свої переваги, наприклад при фотографуванні на тлі прапора з габардину. З габардину найчастіше виготовляють рекламні панно на стіну, фартухи, скатертини для акцій, виносні стенди.
Атлас. Для використання у приміщенні прапорів, прапорців, інтер'єрних тканинних банерів – рекомендуємо тканину Атлас. Вироби цих тканин з атласним блиском виглядають особливо ефектно.
/// Кріплення Прапорів
Кишеня - підігнутий край, як правило, зліва шириною 3-5 см, одягається на держак. Такий варіант кріплення використовується для кріплення прапорів на держак, для носіння в руках, кріплення на фасадний флагшток - кронштейн, підставку для підлоги.
Люверс - окантовані металом отвори, застосовуються при кріпленні прапора на щоглу - флагшток або якщо потрібно розтягнути полотнище на поверхні (наприклад, на стіні будівлі).
Карабін або петля з карабіном - вшивається в нижній і верхній частині прапора несучої сторони, якою кріпитися до флагштока (зазвичай ліворуч), додатково для посилення кріплення карабіни можна додати між основними (зазвичай з кроком 50см) , або за периметром виробу. Використовуються для фіксації виробу при кріпленні прапора на держак або для кріплення на щоглу флагшток. В основному карабін виготовляється із високоміцного пластику. Відсутність металу, який використовується під час виготовлення люверсів, дає змогу виключити появу іржі. Гнучкість та міцність пластику впливає на протидію вітровим поривам.
/// Види Обробки Прапорів
Обшив по периметру - периметр полотнища обшитий подвійним рядком. Використовується для невеликих прапорів при кріпленні на стіну довільним способом.
• Кишеня, обшита по периметру - кишеня ліворуч шириною від 1 до 6 см, периметр полотнища обшитий подвійним рядком, зверху кишеня зашитий. Використовується для прапорів при кріпленні на держак, настільну та підлогову підставку.
• Кишеня під вудку, обшивши по периметру - кишеня ліворуч під кутом шириною від 1 до 3 см, периметр полотнища обшитий подвійним рядком, зверху кишеня зашитий. Використовується для носіння прапорів при кріпленні на вудку.
• Кишеня обшита по периметру, петля внизу - кишеня зліва довільної ширини, периметр полотнища оброблений подвійним рядком, одна петля внизу для фіксації прапора на держак. Використовується для прапора при кріпленні на держак.
• Прапорна стрічка, обшивши по периметру, люверси - ліворуч до полотнища прапора пришита спеціальна (особливо міцна) прапорна стрічка, люверси встановлюються з лівого боку полотнища: по одному у верхньому та нижньому кутах або кілька штук - зазвичай через 50-100см, периметр полотнища обшитий подвійним рядком. Використовується для прапорів для кріплення на вуличний флагшток.
• Прапорна стрічка, обшив і люверси по периметру - по периметру полотнища прапора, банера пришита спеціальна (особливо міцна) прапорна стрічка, люверси встановлюються по кутах полотнища, або кілька штук через 50-100см, периметр полотнища обшитий двій. Використовується для кріплення на вулиці та в приміщенні, в основному з використанням каната кріплення протягнутого через люверси виробу і кріпильні елементи зовнішнього каркаса.
• Обшив по периметру, кишеню зліва та вгорі - зліва та зверху кишеню від 1 до 6 см, периметр полотнища обшитий подвійним рядком. Використовується для прапорів при кріпленні на щоглу-флагшток із плечем (Г-подібну).
• Кишеня, периметр бахроми - кишеня ліворуч шириною 6см, вгорі-ліворуч - петля, з трьох сторін по периметру полотнище нашита бахрома, крім боку у древка. Використовується для прапорів при кріпленні на підставку для підлоги.
• Кишеня, термообріз - кишеня ліворуч шириною до 1см оброблена одинарним швом, по периметру полотнище оброблене обрізанням - гарячим зрізом. Використовується для настільних прапорів для кріплення на підставку, паличку.
• Обробка вимпелу - вгорі вимпелу прошитий кишеню 1см під пластикову трубочку або шток, по периметру вимпел оброблений одинарним швом, за запитом в шов вшивається бахрома. Для кріплення вимпела в кишеню простягається шнур.
/// Правила Експлуатації Прапорів
Прапори повинні майоріти вільно, не чіпляючись за гілки дерев, флагштоки та будинки.
Під час сильного вітру (понад 10 м/с) рекомендується опустити прапор до половини флагштока або обмотати навколо древка та закріпити тасьмою, а під час вітру понад 20 м/с необхідно негайно зняти прапор із флагштока.
Термін служби прапора варіюється в залежності від умов експлуатації. Справа в тому, що прапор – виріб, що експлуатується у різних умовах. Хтось використовує прапор у себе вдома на стіні, хтось на вулиці, на флагштоку. Прапор, розміщений у квартирі, служить практично без обмеження терміну служби, а прапор на флагштоку на вулиці – від кількох місяців до кількох років, залежно від сили вітру, ультрафіолетового випромінювання, агресивності середовища (наприклад, забрудненість середовища, солона вода). Все це зменшує термін життя вашого прапора.
При пошкодженні прапора, його потрібно відразу зняти та акуратно зашити, інакше прапор порветься ще більше, і не служитиме вам.
Вироби, що виробляються методом цифрового друку по тканині, виготовляються з тканини за складом 100% поліестер, при використанні якої необхідно враховувати такі особливості:
• Має високу стійкість до кислот, солей, органічних розчинників, бактерій, комах (моль) і плісняви.
• Прати без замочування при температурі 30-40°С. Не слід використовувати відбілювачі та прискорене сушіння. В автоматичних пральних машинах слід вибрати режим делікатного прання без віджиму. Після прання сушити прапорець на плоскій горизонтальній поверхні.
• Не сідає при пранні, швидко сохне.
• Прасувати прапори можна за невисокої температури 110°С (відмітка шкали для синтетичних виробів або шовку) з будь-якої сторони.
• Не піддавати нагріванню понад 80°С.
• Стійка до світлової дії (вицвітання).
• Для зняття статичної електрики можна користуватися будь-якими антистатичними добавками при пранні або антистатичними аерозолями.