Догляд за одягом з принтами
Одяг з принтами може мати досить довгий термін служби при правильному догляді. Однак нерідко після 8-10-го прання принт втрачає яскравість, стає бляклим, а сам одяг сильно розтягується або навпаки може дати усадку. Це не означає, що Ви придбали поганий товар, можливо, Ви не зовсім правильно за ним доглядали. Отже давайте розберемося як треба прати, сушити і прасувати одяг з принтами, щоб продовжити його термін служби?
Пам'ятайте, що принт є найбільш вразливим місцем на одязі, особливо це стосується футболок. Навіть якщо сама тканина стійка і до більш високих показників з прання, сушіння і прасування, необхідно враховувати і рекомендації по догляду які відносяться і до технологій нанесення принта.
Безумовно не останню роль відіграють і матеріали за допомогою яких зроблений принт. Тут Ви можете бути спокійні, оскільки ми використовуємо тільки якісні матеріали такі як - текстильні чорнила виробництва компанії DuPont (США), які мають репутацію у всьому світі як одні з найбільш стійких до вицвітання і мають високу кольоропередачу, для термотрансфера використовуємо тонкі, еластичні плівки виробництва Siser (Італія) і Poli-Tape (Німеччина), які добре тягнуться, м'які на дотик, а при правильній експлуатації термін служби практично не обмежений.
Принти виготовлені за допомогою технології прямого друку (DTG) - є одним з найбільш вимогливих. А ось для відносно нового типу друку - DTF, а також для термотрансферів (флекс і флок плівки) і сублімації умови не такі суворі.
Прямий друк (DTG)
Отже, білі вироби з принтом, нанесеним за допомогою прямого цифрового друку, схильні до поступового вицвітання, тому чим делікатніше буде прання, тим довше зберігається принт. Це також гарантія того, що речі не дадуть усадку після прання. Кольорові вироби з принтом ще більш уразливі, оскільки принт, як правило, надрукований на білій підкладці.
Основними рекомендаціями правильного догляду є:
♦ Ручне прання при невисокій температурі (не більше 30°C) і з мінімальним по можливості використанням миючого засобу, в якому однозначно відсутній відбілювач.
♦ При сильному забрудненні замочити в злегка мильній воді на 15-20 хвилин.
♦ Прання одягу здійснюється навиворіт;
♦ Намагайтеся виключити сильні переломи в області принта при пранні;
♦ Обполіскуйте виріб під холодною проточною водою;
♦ Сушити речі необхідно при температурі до + 40°C, і не варто розкладати їх на просушку на опалювальних батареях.
♦ Небажано переломляти принт на білизняних мотузках і тим більше використовувати прищіпки в місцях з принтом.
♦ Кращий варіант для просушки - на вішалці.
♦ Прасуйте речі виключно з вивороту і тільки тоді, коли річ повністю висохла, при цьому принт не потрібно прасувати при високій температурі, на якій зазвичай прасують бавовняні тканини. Налаштування на прасці слід встановити в делікатний режим, який підходить для синтетики.
DTF друк
Принти виходять досить стійкими, причому це не залежить від типу основи – чи вона гладка, трикотажна, ворсиста.
Текстиль із надрукованими за цією технологією зображеннями можна прати:
♦ Стирають речі вивернутими навиворіт;
♦ Краще прати вручну, але вироби витримують прання на делікатному режимі з віджимом не більше ніж на 400 оборотів;
♦ Для прання використовуються засоби догляду за виробами з делікатних тканин;
♦ Відбілювач або засіб для виведення плям не можна використовувати;
♦ Можна прасувати речі, але обов'язково – вивернутими навиворіт, через захисну тканину і лише на мінімальному нагріванні праски.
Важливо: прати вироб у перші 48 годин після друку не можна!
Залежно від розміру та особливостей зображення, складу та фактури тканини виріб витримує понад 30 прань, при цьому зберігає яскравість, чіткість та гладкість. Згодом на малюнку можуть з'явитися дрібні тріщини. Це не шлюб, а ознака природного зношування. Зображення при цьому не стирається, не ушкоджується.
Flex плівки
Вироби з принтами, нанесені за допомогою флекс плівок, більш стійкі до прання і прасування, вони менш вразливі до впливу води та миючих засобів, проте до них варто ставитися дбайливіше з точки зору механічних пошкоджень. Головне зберігати пильність на етапі віджиму і прасування.
♦ Прати в міру забруднення при температурі 30-40 градусів;
♦ Краще ручне прання;
♦ При нанесенні зображення дзеркальною плівкою (золото, срібло ...) - тільки ручне прання;
♦ При пранні виробу в пральній машинці вибирайте делікатний режим (макс. 600 обертів при віджиманні), і не забудьте вивернути навиворіт;
♦ Використовуйте пральний порошок в якому відсутні відбілювачі;
♦ Прасувати вироби з термотрансфера виключно з вивороту. На місці, де надрукован малюнок не потрібно прасувати в режимі високої температури. Особливої делікатності вимагають принти, нанесені плівками зі спецефектами і дзеркальні. Їх слід дуже дбайливо прасувати.
Сублімація
Вироби виготовлені за сублімаційною технологією, можна сказати є найбільш вічними і менш вимогливими. Тому прання одягу в пральній машині можливо при температурі води до 60°C із застосуванням будь-яких порошків без відбілювача. А ось прасувати також рекомендуємо з вивороту в делікатному режимі, який підходить для синтетики.
Фартухи можуть сильно забруднитися в процесі приготування їжі, тому їх можливо прати в пральній машині при температурі води в 60°C. Подушки і кепки краще прати в пральній машині на делікатному режимі з температурою води до 40°C, якщо можливо, то вивернувши їх на виворіт. Застосування рідкого засобу для прання не обов'язково.
Що ж стосується чашок та іншого посуду з кераміки їх можна мити в посудомийній машині, але при ручному митті, принт на чашках зберігає свою яскравість протягом трьох і більше років. Забороняється чистити абразивними матеріалами - металевими щітками і т.п. В якості миючого засобу необхідно використовувати рідкі склади.
Висновки
З усього вище написаного можна виділити Універсальні правила догляду за текстильними виробами з принтами:
1. Прати вручну або у делікатному режимі в пральній машині, вивернувши вироб на виворіт, при температурі води до 30°C.
2. Використовувати рідкі і не агресивні пральні засоби.
3. Прасувати вироб на виворіт в делікатному режимі (синтетика).
4. Забороняється застосування відбілюючих засобів.
5. Не варто застосовувати сушку та віджимання в пральній машині.
Користуючись нашими порадами по догляду за своїм одягом з принтами, Ви будете насолоджуватися улюбленими речами багато років.
І звичайно потрібно пам'ятати, якщо Ваш улюблений принт потріскався або вицвів не потрібно турбуватися. Просто замовте ще одну футболку, реглан, толстовку ...